środa, 25 maja 2016

Projekotwanie sztachetki plastykowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu do urzędu prócz kilku wypadków.

Stawianie sztachety z Winylu na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie wymaga pozwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu do urzędu nie licząc wyjątkowych przypadków.

Plotki z Winylu na plot i bramę ogrodzeniowa nie przewyższające wielkości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma przylegającymi działkami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ogrodzenia Winylowe na plot i furtę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu winno zawierać formę ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego instalacji oraz planowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w celach budowlanych oraz jeśli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasem do stawiania sztachetki z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek zadane są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Stawianie płotu można zacząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, kiedy projektowane sztachetki z plastyku na plot i bramkę ze sztachetek jest nieadekwatne z ustaleniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji jak projektowane sztachety PVC na ogrodzenie i bramkę sztachetowaprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu jest ważne przez czas dwóch lat. Brak zapoczątkowania robót przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz