wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od dokładnego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz